YENİDOĞAN HASTANE ÇIKIŞI

Hiç kuşkusuz hamilelik, bir kadının yaşayabileceği en güzel ve özel deneyim. İçinde barındırdığı fiziksel ve ruhsal tüm zorluklarına rağmen hamilelik, her kadının ömründe en az 1 kez yaşamak isteyeceği bir süreç. 9 ay boyunca kavuşmayı beklediği yavrusuna dair kurduğu hayaller ve yapılan hazırlıklar bu sürecin heyecanını artırırken aslında gebeyi de anneliğe hazırlıyor.

Yenidoğan Bebek Alışverişi

Doğumun yaklaşmasına birkaç ay kala bebek beklenen evde tatlı bir telaş başlar. İhtiyaç listeleri yapılır, hangi eksik nereden temin edilecek belirlenir. Baby shower partilerinde eş dostun da desteğiyle bebek için gerekli ihtiyaclar bir bir tamamlanır.

Ancak yenidogan bebek alışverişi neredeyse bebek doğana kadar bitmek bilmez. Çünkü anneye göre beğendiği ve minik bebeğini içinde hayal ettiği her ürün gerçek bir ihtiyaçtır.

Bebek odası, bebek arabası, beşik, ana kucağı, oto koltuğu, banyo ve  bakım ürünleri, yenidoğan giysileri derken ihtiyaç listesi uzayıp gider.

Tüm bu ihtiyaçlar söz konusu olunca anne adaylarının ortak noktası tabi ki bebeği için her şeyin en iyisini bulmak oluyor.

Yenidoğan bebek ihtiyaç listesinin başında,  bakarken dahi içimizi okşayan sevimli, minicik bebek giyim ürünleri gelir. İlk günlerde kullanılacak giysileri ilk sıraya alacak olursak zıbın takımı, çıtçıtlı iç bodyler ve tabi ki hastane çıkış seti hastane çantasının olmazsa olmazlardandır.

Kadın doğum uzmanlarının da tavsiye ettiği üzere anne adayları gebeliğin 32. haftasından itibaren hastane çantasını hazırda tutmalıdır.  Peki hastane çantasında neler olmalıdır?

Hastane Çantasının İçinde Bebek İçin Neler Olmalıdır?

  • 2- 3 takım hastane çıkış seti  (Tulum, çıtçıtlı body, çorap, yelek, bere, eldiven)
  • Yenidoğan Islak mendil ya da pamuk
  • 2 adet mevsime uygun battaniye
  • Bebek bezi
  • Alt açma örtüsü
  • Kirli torbası
  • Müslin ya da benzeri yumuşak bez mendil
  • Portbebe ya da ana kucağı
  • Tercih ediliyorsa emzik ve biberon

 

Bebeklerin narin tenine temas edecek olan giysinin tamamen pamuklu kumaştan olması, bilinçli her annenin olmazsa olmazıdır. Bu konuda siz anneler kadar hassas davranıyoruz ve yenidoğan hastane çıkışı, tulum , alt üst zıbın takım gibi bebek giyim ürünlerimizin %100 pamuklu kumaşlardan oluşmasına özen gösteriyoruz.

Hastane Çıkış Seti

Hastane çantasının olmazsa olmazı hastane çıkış seti, bebeğinizi içinde göreceğiniz ilk kıyafeti olması sebebiyle özeldir. Sadece siz mi? Bebeğiniz, dünyaya merhaba dediği andan itibaren kendisini ziyarete gelecek olan misafirlerini karşılayacak. Öyle ki günümüzün olmazsa olmazı olan hastanede yenidoğan fotoğraf çekimleri sayesinde bebeğiniz için seçtiğiniz hastane çıkış seti yıllar boyu hatıralarınıza eşlik edecek. Bu nedenle son dönemde anne adayları sıklıkla özel tasarım, taş süslemeli, lux sınıfına giren hastane çıkış setlerini tercih etmektedir.

Butikvav olarak yenidoğan ve 0-3 ay bebekler için süslemelerini el işçiliği ile hazırladığımız hastane çıkış setlerini, her ayrıntısını  bir anne hassasiyeti ile hazırlıyoruz. Tasarımını bizzat yaptığımız, el emeği ile hazırladığımız hastane çıkış setleri, bebek battaniyesi, alt açma minder setleri, lohusa terlik taç setleri ile

bütünlük oluştururken, bebek mevlitleri için de tercih edilebiliyor.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

YUKARI

X